Microsoft hiç beklenmedik bir olay ile sarsıldı

Microsoft yeni konsol çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürdüğü şu sıralarda,hiç beklemediği bir haberle sarsıldı. 

Dungeon Keeper, Populous ve Black & White gibi efsanevi oyunların tasarımcısı ve de programcısı olan Peter Molyneux firmada çalıştığı son beş yılın ardından işinden istifa edeceğini beyan etti. Molyneux, bizzat kurmuş olduğu Lionhead firmasının, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, firma ile çalışmaya başlamıştı.

Kendi bloğunda, Fable serisi için çıkacak son yapımın ardından, Microsoft’tan ayrılacağını belirten ünlü tasarımcı, “Verdiğim karar, içerisinde fazlasıyla karmaşık duygular barındırıyor; Microsoft’tan ve 1997 yılında kurucu ortaklarından bir tanesi olduğum Lionhead Studios’u bırakıp gitmeden önceyse Fable: The Journey isimli oyunu tamamlamak istiyorum.” diyerek açıklamasına devam etti.

“Black & White, Fable gibi oyunlarda birlikte çalıştığım insanlar olsun, Kinect platformunu tasarlama esnasında ter döktüğüm yoldaşlarım olsun, bu insanlarla yaptığım işlere hep tutkuyla bağlı kalacağım. Nitekim artık bağımsız, yeni bir maceraya yönelmemin vaktinin geldiğini hissediyorum.”

Yaptığı açıklamalarına, yeni açacağı firmanın ismini de eklemeyi ihmal etmedi Molyneux: 22 Cans… Bu yeni girişimde eski Lionhead ekibinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Tim Rance ile çalışacak olmasıysa cabası. Bakalım oyun sektörüne bunca yıl ter döken Peter Molyneux, oyun severlerin sevgisini 22 Cans ile de kazanabilecek mi?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s