iWork Sitesi Kapanıyor

Apple’ın ofis belgelerini internet ortamında saklamasını ve yine bu siteüzerinden değiştirmesini sağlayan iWork.com sitesi kullanıma kapanıyor. 2009 yılında iWork 09 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte hizmete açılansite, aslında tam anlamıyla hiçbir zaman açılmamış, her zaman beta olarak kalmıştı. Apple, iWork.com sitesi kullanıcılarına beta’nın tam sürüme geçmeyeceğini, iWork.com sitesinin hizmetinin durdurulacağını belirtti.

iWork.com’un kapatılma sebebi ise projenin iCloud içerisinde devam edecek olması. Apple, iWork.com’da yayınladığı bir yazı ile beta sürecinin31 Temmuz 2012 tarihinde sona ereceğini açıkladı. iCloud’un aynı işlemi daha fazla özellikle yaptığını belirten Apple, kullanıcılardan iCloud hakkında daha detaylı bilgi almasını önerdi.

Bildiğiniz gibi iOS 5 ile birlikte iCloud hizmeti yayınlanmış ve Apple kullanıcıları adres defteri, fotoğrafları, müzikleri, ofis belgeleri gibi birçok dosyayı bulut ortamına taşımıştı. iCloud, tüm Apple kullanıcıları için 5 GB’ı bedava olarak hizmet veriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s