Android’in Zirvesinde Değişiklik

Android’in akıllı telefon pazarındaki payını bir süredir düzenli olarak arttırdığı biliniyordu. Ancak görünen o ki Google’ın zirvesi Android’de yaşanan gelişmeleri yeterli bulmuyor.

Bilindiği üzere şuan kullanımda olan birçok farklı Android sürümü var. Henüz Android 4.0 piyasada %2’lik bir paya bile ulaşamamışkenAndroid 5 dedikodularının ortaya çıkması da cabası. Bu durumun Android kullanıcılarına ve geliştiricilerine sıkıntı olduğu ve Google’ın zirvesinin bu soruna bir çözüm bulunmasının istendiği sızan bilgiler arasında.

Ancak Android’deki bu birçok katmanlı kullanıcı kitlesine çözüm bulamayan ve böylelikle uygulama mağazası yarışında da rakibi Apple’ın gerisinde kalan Android’in zirvesindeki isim olan Eric Chu’nundeğiştirileceği öğrenildi. Yerini alacak olan isim ise Jamie Rosenberg.

Bilindiği üzere Android Market ile Google Music birleşerek Google Playadında yeni bir mağaza halinde karşımıza çıkmıştı. Rosenberg de bu açıdan bakacak olursak konuya çok da uzak bir isim değil. Zira Rosenberg de Google Music’in başındaki isimdi. Bakalım Rosenberg Android kullanıcılarını tek çatı altında birleştirerek istendiği gibi geliştiriciler için uygun bir ortam oluşturabilecek mi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s