Nokia ilk kez doğruladı!

Birkaç aydır, Nokia’nın Windows 8 ile çalışan tabletleri 2012 sonlarına doğru piyasaya süreceği yönünde söylentiler dolanıyordu. Nokia kimi zaman bu söylentileri yalanladı, kimi zaman da sessiz kalmayı tercih etti. Ama bu kez Nokia’nın dizayn ekibinin şefi Marko Ahtisaari, iddiaların ilk bölümü olmasada ikinci bölümünü doğruladı.

Reuters’in haberine göre, Ahtisaari bir tablet cihazı üzerindeçalıştığını kabul etti. Tabletin Windows 8 ile mi çalışacağı sorusuna ise cevap vermedi. Ahtisaari, yaptıkları tabletin şu an iPad’in rakibi olan tabletlerden çok daha farklı bir çizgide olacağının altını çizdi. Zamanının üçte birini bu işe harcadığını da sözlerine ekledi.

Her ne kadar Ahtisaari, yeni tabletin Windows 8 ile çalışacağını doğrulamamış olsa da, akıllı telefonlarında Windows Phone ile işbirliği içinde çalışan Nokia’nın tablette de farklı bir şekilde davranacağını hiç sanmıyoruz. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Nokia’nın tabletlerinin Android ya da başka bir OS ile çalışacağını düşünmüyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s