Anonymous kontrol dışına mı çıkıyor?

Anonymous‘un ortaya çıkardığı yeni Linux işletim sistemini burada sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise bu işletim sisteminin trojan’larla dolu olduğu söyleniyor. Üstelik bu iddia, doğrudan Anonymous’dan geliyor. Resmi sayılabilecek AnonOps Twitter hesabından yapılan açıklamada Anonymous-OS işletim sisteminin “trojanlarla dolu” olduğu yazılıyor. Kısacası Anonymous’un bir tarafı bu işletim sistemini yaparken, diğer tarafı, kullanıcıları işletim sistemi konusunda uyarıyor.

İşletim sisteminin gerçekten trojanlarla dolu olup olmadığını bilmiyoruz, ancak Anon-OS’un sahte olmadığı açık. Bu ayın başlarında meydana gelen, Anonymous üyelerinin trojan’lı hacker araçlarını indirmek üzere kandırıldığına yönelik idialardan da sizlere bahsetmiştik.

Anonymous, her zaman bir başı olmadığını ve hem “herkes” olduğunu hem de “hiç kimse” olmadığını söylüyor. Ancak bu birçok kaynağa göre sadece bir fikirdi ve yanlıştı, zira tutuklanana dek grubun başında Sabu’nun bulunuğu sıklıkla dile getiriliyordu. Yine aynı iddianın sahiplerine göre Sabu’nun gidişiyle işler karıştı ve Anonymous “gerçek” idealine kavuştu: Tam bir serbestlik.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s