Anonymous Bütün İnterneti Çökertecek

Bilindiği üzere SOPA (Stop Online Piracy Act), ABD senatosundakonuşulmaya başladığı andan itibaren tartışmalara neden olmuştu. SOPA’ya şiddetle karşı çıkanların başında ise ünlü Hacktivist grup Anonymous yer alıyordu.

SOPA’nın internetteki özgür bilgi akışını baltalamaya yönelik bir adım olduğunu en başından beri savunan Anonymous, eskisi kadar gündemde olmayan bu konu için sıradışı bir eylem hazırlığında. Eylemin ismi ise Operation Blackout olarak açıklandı.

Anonymous, başarılı olabilirse 31 Mart’ta internet kullanıcıları web sitelerine erişemeyecek. Anonymous’un bunu daha önce doğrudan sitelere uyguladığı ve sitelere erişimi engelleyen DDoS saldırısını DNS dizinlerine uygulayarak gerçekleştireceği açıklandı. DNS dizinlerine erişimin engellenmesi durumunda ise kullanıcılar ziyaret ettikleri sitelerin IP adreslerini bilmiyorlarsa bu sitelere erişemeyecekler.

Anonymous’un bu saldırısı başarılı olur mu ya da SOPA görüşmelerinde bir şey değişir mi bilemiyoruz ama eğer Anonymous bunu da gerçekleştirebilirse dünya tarihinin en çok ses getiren online saldırısına tanık olma ihtimalimiz yüksek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s