Irkçı Tweet’lere Hapis Cezası

Twitter’ın daha önce de birçok kez kullanıcıların hukuki süreçlerle karşı karşıya kalmasına yol açtığını görmüştük. İngiltere’de yaşanan olay da bunlardan sonuncusu oldu.

21 yaşındaki Liam Stacey, gönderdiği ırkçı tweet’ler yüzünden ciddi sorunlarla karşı karşıya. Bolton Wanderers forması giyen Fabrice Muamba’nın sahada yere yığılması üzerine Stacey’nin gönderdiği alaycı ve küfürlü tweet’ten sonra başlayan tartışma, Stacey’i hapse götüren yol oldu.

Diğer kullanıcılarla tartışmaya giren Stacey, bol küfürlü veırkçı tweet’lerini diğer Twitter kullanıcılarına da yöneltmeye devam etti. Düzenli olarak Twitter’ı takip eden İngiliz polisinin gözüne çarpan olay sonrasında Stacey tutuklandı ve 56 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Okuduğu okuldan da uzaklaştırılan Stacey, önce Twitter hesabının hacklendiğini daha sonra da sarhoş olduğunu iddia ettiyse de yetkilileri inandırmayı başaramadı. Yetkililer ise bu olayın, benzer söylemlerde bulunmak isteyenlere örnek teşkil etmesini istediklerini dile getirdiler.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s