Projeksiyon Klavyeler Ne Zaman Geliyor?

Kullandığımız dokunmatik klavyeler, geçmişe oranla tepki süreleri kısaltılmış ya da genişleyen akıllı telefon ekranları sayesinde kullanımı çok daha kolaylaşmış olsa da, bazı problemlerle karşılaşmamıza yolaçabiliyor.

Özellikle büyük parmaklı kullanıcıların dokunmatik klavyelerde yazı yazarken oldukça zorlandıkları bir gerçek. Hal böyle olunca telefonekranları ve telefonların kendileri de büyümeye başladı.

Bunun önüne geçmek isteyen Elecom firması, lazer projeksiyon ile çalışan klavyesini tanıttı ve yakında satışına başlanacağını açıkladı.

Lazer projeksiyon klavyeleriOS ve Android tabanlı akıllı telefonlarauyumlu olarak üretilecek. Diğer mobil işletim sistemleri için hazırlanıp hazırlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yeni olan ne?

Bildiğiniz gibi lazer projeksiyon klavyeler yeni bir fikir değil. Daha önce denenmiş ve başarılı olunmuş ürünler. Fakat Elecom‘un diğer projeksiyon klavyelerden farkını ortaya koyduğunu söylememiz gerekiyor.

Çünkü The Elecom TK-PBL042BK olarak adlandırılan projeksiyon klavye, şarj edilebilir bir ünite olarak tasarlanmış ve herhangi bir kablo bağlantısı içermiyor.

Bluetooth üzerinden iOS ya da Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızakolaylıkla bağlantı sağlayabileceğiniz klavyenin dakikada 350 kelimeye kadar yazabildiğini, üç ayrı hassaslık ayarı olduğunu ve içerisinde bir fare modu barındırdığını belirtelim.

Fare modu ise telefonunuzu, ekranında bir fare imleci varmışcasına kontrol edebilmenizi sağlıyor. The Elecom TK-PBL042BK’in K.Amerika fiyatı 348$ olarak belirlenmiş ve 2012 yılının son çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s