Steve Jobs Siri için Ne Demişti?

Steve Jobs‘ın ölümünün ardından Apple’da işler pek değişmemiş gibi görünüyor. Son dönemde duyurulan yeni iPad ile birlikte firma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

iPad duyurusundan önce son yaptıkları duyuru ise iPhone 4S ve kişisel asistanımız Siri olmuştu. Siri çok büyük bir yenilik olarak lanse edildi ve ülkemizde neredeyse hiçbir işe yaramıyor olsa da yine de kullanılmaya başlandı.

Bugün ortaya çıkan bir habere göre Steve JobsSiri’nin isminden hiç memnun değilmiş ve değiştirilmesi için oldukça yoğun çaba sarfetmiş. Fakat bu çabalar sonuçsuz kalmış.

İsim neden değiştirilmedi?

Kişisel asistanın bugün karşımızda Siri adıyla duruyor olmasının tek sebebi de Steve Jobs‘ın kendi hoşuna gidecek daha iyi bir fikir üretememesiymiş.

Tabii yanlış anlaşılmaması gereken bir şey daha var. Steve Jobs‘ın karşı olduğu tek şey Siri‘nin ismi. İsminin haricinde Siri’nin sahip olduğu potansiyelden oldukça etkilendiği de Siri’nin yapımcılarından Dag Kittlaus tarafından açıklanmış.

Kittlaus, Steve Jobs‘ın kendisini evine davet ettiğini ve yaklaşık üç saat boyunca Siri ve Apple’ın gelecek planları hakkında konuştuklarını belirtmiş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s