İlker Aycı ‘Yılın Bürokratı’ seçildi

Genç Liderler Derneği’nin belirlediği ‘2012 Yılın Genç Liderleri’ ödüllerinde Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı da ödül aldı.

Genç Liderler Derneği’nin düzenlediği ‘Yılın Genç Liderleri’ ödülleri sahiplerini buldu. TC Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) Başkanı İlker Aycı ‘Yılın Genç Bürokratı’ ödülüne layık görüldü.

Düzenlenen ödül töreninde; Aycı’nın 2011 yılının başında atandığı görevinin ilk döneminde yürütülen çalışmalar neticesinde, Türkiye’nin çektiği uluslararası doğrudan yatırımların yüzde 76 oranında artış göstermiş olması sebebi ile ödüle layık görüldüğü ifade edildi. Törende “Yılın Siyasetçisi” ödülünü ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek aldı.

İlker Aycı, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketindeki çeşitli görevlerin ardından; 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş., 2006 – 2010 yılları arasında ise Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmış; Ocak 2011 itibarı ile de Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı olarak atanmıştı.

Ödülünü aldığı sırada yaptığı konuşmada İlker Aycı; ödülü Başbakanlık Yatırım Ajansı’ndaki tüm çalışma arkadaşları adına kabul ettiğini belirterek; “Dernek yönetimine ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin, 2023 hedeflerine adım adım yaklaştığı bir dönemde, Başbakanlık Yatırım Ajansı olarak, yatırım çekme stratejimizin ana merkezinde, Türkiye’nin ekonomik kalkınması için ihtiyaç duyulan, nitelikli yatırımların çekilmesi yer almaktadır. Bunun için öncelik vermiş olduğumuz yatırımlarda, istihdama katkı sağlaması, teknoloji transferi, ihracat değeri gibi, ekonomimiz için son derece önemli nitelikler aramaktayız. Ajans olarak, bir yandan tanıtım faaliyetlerimize aralıksız yürütürken, diğer yandan da ülke, sektör ve hatta spesifik ürünler için farklı stratejiler geliştirmekteyiz. Bu bağlamda, Ekonomi Bakanlığımızın üzerinde çalıştığı Girdi Tedarik Stratejisi’ne katkı sağlamak amacıyla, cari açığımıza çözüm üretecek yatırımları çekmek için, ithalatımızı azaltacak, ihracatımızı ise artıracak yatırımlara yoğunlaşmaktayız. Bunun için ticaret açığı verdiğimiz sektörleri, alt sektörleri ve ürünleri tespit edip, değer zincirini ortaya koyduktan sonra, Türkiye’de üretilme imkânı olan ürünleri üreten yatırımcıları belirleyip, yakın markaja alıyoruz. Burada, bu stratejimizin dönüşlerini aldığımızı sizinle paylaşmaktan da gurur duyuyorum. Amacımız ülkemize çektiğimiz yatırımlar kanalı ile Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına doğrudan katkı sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s