Polis kapı kapı gezerek uyarıyor

Kütahya Emniyet Müdürlüğüne bağlı toplum destekli polisler, kapı kapı dolaşıp vatandaşlara kapı askılığı dağıtarak, “Kapıyı, ‘Kim o?’ demeden açmayın” uyarısında bulunuyor.

Karşılarında polisi görünce şaşıran vatandaşlar, “Güvenliğimizin devlet tarafından böyle önemsenmesi bizim için çok güzel. Memnunuz. Yapılan çalışmalar kendimizi daha huzurlu ve güvenli hissetmemizi sağlıyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dedi.

Mahalle polisleri, kapılara asılan ilanlarda güvenlik için neler yapılması gerektiğini anlatarak vatandaşların sorularını yanıtladı.

Kütahya Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Hakan Başar, kapı askılıkları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kütahya il genelimizde meydana gelen suçları önlemek adına hazırladığımız yeni bir proje. ‘Kim o?’ demeden kesinlikle kapıyı açmayalım şeklinde. Aslında bu bizim sessiz bir uyarımız. Vatandaşımızı rahatsız etmeden, direk kapı kollarına asarak bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu proje ile tüm Kütahya’daki hanelere ulaşmaya çalışacağız. Personelimle birlikte Atakent’ten başlayarak tüm Kütahya’yı
kapı kapı dolaşmaya çalışacağız” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s