DDR4 RAM’ler Gelecek Sene Geliyor..

Yeni RAM teknolojisi olan DDR4 RAM’lerin bazı detayları ortaya çıkmaya başladı. Hızına rağmen daha az güç tüketecek olan DDR4’ler 2013’de piyasada olacak.

Yeni RAM teknolojisi olarak adlandırılan DDR4‘lerin tahmini piyasaya çıkış tarihleri ortaya çıktı. Micron firması, yoğun bir şekilde DDR4 RAM üzerinde çalıştıklarını ve bazı firmalara DDR4‘ün örneklerini göndermeye başladıklarını açıkladı.

Şu an kullanılan DDR3‘e göre daha fazla performans vermesi planlanan DDR4 RAM’lerin en önemli özelliği ise DDR3‘e göre daha az güç tüketecek olması. DDR3’ler 1.5 volt ile çalışırken DDR4‘ler 1.2 volt ile çalışacak. DDR4’ün Bus hızının da 2133 MHz’den başlaması bekleniyor. Yeni DDR4RAM’lerin eskisine göre okuma, yazma ve yenileme hızlarında büyük artış olacağını söylemeye gerek yok herhalde.

The Joint Electron Devices Engineering Council (JEDEC) tarafından yapılan açıklamada ise DDR4’lerin son detaylarının önümüzdeki birkaç ay içerisinde belli olacağını ve DDR4 RAM‘lerin net sistem özelliklerine kavuşacağı belirtiliyor.

Önce masaüstüne

DDR4 RAM‘lerin ilk olarak masaüstü bilgisayarlar ile birlikte geleceğini, kısa bir süre sonra da dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaya başlanacağını belirtelim. Micron firması, DDR3’den daha az güç tüketeceği için bazı tablet ve taşınabilir cihazlarda da rahatlıkla kullanılabileceğini söylüyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s