Facebook Uygulama Mağazası Açtı

İnternetin en büyük isimlerinden sosyal ağ Facebook, mobil cihazlar için geliştirilen uygulama mağazasını hayata geçirdi. Detaylar ve servisten ilk görüntüler haberimizde.

Sanal dünyanın ziyaretçi trafiğinin önemli bir kısmını karşılayan Facebook atılımlarına hızla devam ediyor. Site içerisindeki güncelleme ve revizyon çalışmalarının yanı sıra şirket dışı hamlelere de önem veren M. Zuckerberg son olarak Glancee’i satın almıştı.

Bu sefer oldukça farklıbir gelişmeyle karşımıza çıkan popüler web sitesi, mobil cihazlar için uygulama mağazası açtığını duyurdu. Başta iOS ve Android olmak üzere çeşitli platformlar için yazılım desteği sunacak olan serviste birçok kategoriden yüzlerce yazılım kullanıcıların hizmetinde olacak.

Özellikle Facebook entegresinin bulunduğu uygulamaların ayrı bir öneme sahip olacağı sayfada ücretli birtakım servisler de yayınlanacak. Uygulama geliştiricileri ve üyeler, varolan Facebook hesaplarıyla sisteme giriş yapabilecekler.

Rekabet Gözleri Korkutuyor

Elbette açıklanan bu haber en çok -konunun usta isimleri- Apple (App Store) ve Google Play‘i zor durumda bırakacak. Zira uzun bir süredir bu alanda hizmet veren iki büyük isme şimdi de 901 milyon kullanıcısıyla güçlenen Facebook katıldı.

İnternetteki konumu, kullanıcıların siteye bağlılığı başta olmak üzere birçok alanda “kişi”nin desteğini arkasına alan sosyal ağ, yeni servisiyle de rahatlıkla tutunacak gibi gözüküyor. Ayrıca finansal açıdan yüksek oranda geliri olan Facebook böylece en büyük rakiplerine dahi kafa tutmaktan çekinmiyor.

Açılan uygulama mağazası ile mobil sektörde adını duyurmak isteyen yetkililer bu konuya titizlikle yaklaşıyor. Gelişen teknolojinin insanları mobil internete yönlendirdiği düşünülürse ilk adım olarak uygulama mağazası açmak oldukça makul bir seçenek. Bakalım Facebook’un mobil yaşam tercihleri nasıl devam edecek.

Sanal dünyanın ziyaretçi trafiğinin önemli bir kısmını karşılayan Facebook atılımlarına hızla devam ediyor. Site içerisindeki güncelleme ve revizyon çalışmalarının yanı sıra şirket dışı hamlelere de önem veren M. Zuckerberg son olarak Glancee‘i satın almıştı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s