Mac OS X Lion Güncellemesi Yayımlandı

Apple’ın şu sıralar kullanılan son işletim sistemi Mac OS X Lion için 10.7.4 güncellemesi yayımlandı. Güncelleme ile birlikte güvenlik iyileştirmeleri geliyor.

Apple, son dönemde artan

güvenlikhaberleri sebebiyle bir Java güncellemesi yayımlamış, ancak dedikodular bitmeyince ve halen güvenlik açıklarının olduğu ortaya çıkınca genel bir güncelleme yapmaya karar vermişti. Beklenen güncelleme çok geçmeden yayımlandı. Mac OS X Lion için 10.7.4 güncellemesi işletim sisteminin “Software Update” kısmından yayımlandı.

Mac OS X Lion 10.7.4 güncellemesi ile birlikte daha çok güvenlik konusunda açıklar kapatılıyor, iyileştirmeler yapılıyor. Apple da zaten açıklamalar bölümünde birçok güvenlikle ilgili konunun düzeltiğini belirtiyor. Güvenlik dışında ise bazı yenilikler ve iyileştirmeler mevcut. PPPoE bağlantılarında internet paylaşımı iyileştirmesi, PAC dosyaları kullanımında iyileştirme, WebDAV sunucularına bağlanıldığında performans artışı, geliştirilmiş RAW resim desteği ve Safari için iyileştirmeler bulunuyor.

Eğer Mac OS X Lion işletim sistemini kullanıyorsanız iyileştirilmiş özellikler ve daha güvenli bir işletim sistemi için güncellemeyi yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Güncellemenin boyutunun 729.6 MB gibi oldukça yüksek bir boyutta olduğunu da belirtelim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s