Tahkim’in locasında!

FB TV’deki hazırlıklar, Aziz Yıldırım’ın, “Benim locamda izlesin” mesajı… Günlerdir spor kamuoyunu peşinden sürükleyen İmparator’un cezası ve “Nerede izleyecek?” polemiği nihayet bitti. Sözlü savunmadaki, “İndirim değil, erteleme istiyorum” talebine Tahkim ‘tamam’ dedi, Fatih Terim Kadıköy’de takımının başında olacak.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray-Trabzon maçında karşılaşma hakemlerine karşı eylemleri sebebiyle Fatih Terim’e 3 maç men cezası vermiş, Aslan ayağa kalkmıştı. Çünkü bu ceza İmparator’un Kadıköy’de takımının başında olmaması anlamını taşıyordu. Doğal olarak polemikler ve çözüm arayışları birbirini kovaladı. Fenerbahçe’nin FB TV’de Terim’e uygun ortam hazırladığı konuşuldu, ardından Başkan Aziz Yıldırım Metris’ten, “Fatih hoca benim locamda izlesin” mesajı gönderdi. Galatasaray cephesinin nasıl bir tavır alacağı, Terim’in maçta nerede olacağı tartışmaları nihayet dün sona erdi. Sarı-Kırmızılılar’ın hocası, Tahkim Kurulu’nun dün yaptığı toplantıya bizzat katılıp sözlü savunma verdi.

Federasyonun İstinye’deki merkezine giden Terim’in, “Ben sizden cezamın iptalini değil, ertelenmesini istiyorum” dediği ve olumlu yanıt aldığı öğrenildi. Çıkışta konuşup, “Artık polemiklere gerek kalmadı. Normalde olmam gereken yerde olacağım. Tahkim sağduyulu davrandı ve bence çok yerinde bir karar verdi. Umarım çok centilmence güzel bir maç olur” ifadelerini kullanan Terim’in sonuçtan dolayı duyduğu mutluluk dikkatlerden kaçmadı. Fatih Terim bu karar paralelinde bir kez daha aynı durumla karşılaşırsa cezasını katlanarak çekecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s