Chrome’a bir yetenek daha!

Eğer tarayıcı seçiminiz Chrome’sa, artık bunu da sadece tarayıcınızla yapabileceksiniz!

HTML5 ve CSS3‘ün gücü web tarayıcılarında her geçen gün yeni bir süprizi karşımıza çıkarıyor. Robert Isaacs’in meydana getirdiği NaClBox ise DOSBox‘u Chrome web tarayıcınıza getiriyor. Yani, kendi DOS oyununuzu buluta yükleyerek veya önceden yüklenmiş oyunları web tarayıcınız üzerinden oynayabiliyorsunuz.

1 yıldan daha genç olan proje, Native Client ile çalşıyor. Emulatör’ü hemen denemek için Chrome Web Mağazası’ndan NaClBox uygulamasını yüklemeniz yeterli.

Bu işlemi yaptıktan sonra NaClBox Gallery’ye giderek oyunlar dahil 18 DOS uygulamasından bir tanesini çalıştırabilirsiniz. Oyunları oynamaya başlamak için “play” düğmesine basmanız yeterli.

Sunulan oyunlar arasında Duke Nukem I ve II, Epic Pinball ve The Secret of Monkey Island’ın demosu bulunuyor. Galeriden oynadığınız oyunların kaydedilmediğini, bunun için My NaClBox’u kullanmanız gerektiğini söyleyelim.

Sitenin belkide en heyecan verici özelliği olan My NaClBox, kendi oyunlarınızı yükleyerek oynamanıza izin veriyor. NaClBox, oyunları kaydederek kaldığınız yerden devam etmenize izin veriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s