Valve, donanım mı geliştiriyor ?

Steam’den sonra sırada ne var?

Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden biri olan Valve Software, donanım pazarına mı el atıyor?

Hatırlarsanız bir süre önce, Internet üzerinde bazı resimler yayımlanmış ve bu resimlerin, Valve tarafından geliştirilen yeni bir PC’ye ait prototip çalışmalar olduğu söylenmişti. Ardından Valve’dan açıklama gecikmemiş ve bu söylentiler yalanlanmıştı. Yapılan açıklamada, Valve’ın donanım geliştirmek için daha uzun bir yolu olduğu vurgulanmıştı, ancak tabii ki araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin sürdürülmemesi için hiçbir sebep bulunmuyordu.

Şimdi ise, Valve tarafından yayımlanan bir iş ilanında, donanımlara vurgu yapılıyor ve firmanın donanım pazarına adım atmak için hazırlık içerisinde olduğu görülüyor.

Valve, yıllardır geliştirdiği oyunlar ve hazırladığı servislerle oyuncular için hep önemli oldu ve hep sevildi. Geleneksel bir yazılım şirketi olan Valve, yayımladığı belgede PC ve Mac gibi açık platformlara destek vermekten memnuniyet duyuyor, ancak bir de boşluğun olduğunu, kullanıcıların bazı ihtiyaçlarının görmezden gelindiğini dile getiriyor. Sanırız bu eksik kısımları da, yeni bir donanım ile (Konsol veya PC) Valve tamamlamak istiyor. Verilen ilanda da ürün tasarım ve geliştirme konusunda çok ciddi tecrübelere sahip elemanlar arandığı belirtiliyor.

Bakalım Valve, konu hakkında ayrıca bir açıklama yapacak mı? Belki de Valve patronu Gabe Newell’ın Windows 8 hakkında beslediği olumsuz düşünceler, firmayı yeni bir hamle yapmaya itmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s