Windows Server 2012 Bulutlara Çıkartıyor

Microsoft, Windows Server 2012’yi tanıttı ve bulut özelliklerini öne çıkartan bir infografik yayınladı. Haberimde bu detaylı infografiği sizlerle paylaşıyorum.

Microsoft, geleceğin bulut işletim sistemi Windows Server 2012’nin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. ABD’deki lansmanının ardından bir gün sonra Microsoft Türkiye’nin İstanbul’da düzenlediği özel bir zirvede tanıtılan Windows Server 2012 bulutun gücünden sonuna kadar faydalanabilmeyi sağlıyor.

15 yılı aşkın süredir bulut hizmetlerine yatırım yapan MicrosoftWindowsServer 2012‘yi, 200‘ün üzerinde bulut hizmeti sunan yüz binlerce sunucudan güç alan küresel veri merkezleri işletme deneyimini kullanarak tasarladı.Microsoft’un hazırladığı Windows Server 2012 infografiği ile öne çıkan özellikleri görsel olarak görebilirsiniz. İnfografiği aşağıya ekliyorum.

Windows Server 2012’nin tanıtımının yapıldığı zirvenin açılışını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Microsoft Türkiye olarak kurumlarımızın hem Türkiye hem de dünya çapında rekabet güçlerini artıracak yeni ürün ve hizmetleri tüm dünya ile aynı anda sunabilmek için çalışıyoruz. Tanıtımını yaptığımız Windows Server 2012bunun en güzel örneklerinden biri. ABD’de gerçekleştirilen global lansmanın hemen ertesi gününde Windows Server 2012’yi Türkiye’ye getirebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu etkinlik dünyada sadece 10 ülkede gerçekleştiriliyor. Kurumlarımızın karlılık ve verimliliğini artıracak yenilikleri Türkiye’ye taşımaya devam ederek iş ortaklarımızla birlikte verdiğimiz danışmanlık ve destek hizmetleriyle her zaman onların yanında olacağız. Bu önemli lansmanımızda bizleri yalnız bırakmayan iş ortaklarımız HPIBMve Netapp’e bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi.

Windows Server 2012 Microsoft’un bu yıl içerisinde duyurduğu yeniWindows Azure ve System Center 2012 çözümleri ile birlikte kurumlara özel, barındırılan ve genel bulutlarda, uygulamaları ve hizmetleri yönetme ve sunma gücü sağlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s