Sharp Eski Günlerini Arıyor

Sharp bir süredir devam ettiği kemer sıkma politikasını daha da artırmaya hazırlanıyor. Özellikle çalışanların yıllık kazançlarında büyük indirime gidileceği açıklandı.

Eski günlerini arayan firmalardan biri de kesinlikle Sharp. Birçoğunuz Sharp firmasını Manchester United‘ın göğüs reklamından dahi hatırlayacaktır.

Fakat firma artık eski günlerini mumla arıyor ve geçtiğimiz günlerde başlattığı işten çıkarmaların ardından aldığı 2 milyar dolarlık kredi de kurtulmasına yeterli olamıyor.

Bunun üzerine yönetim kurulundan alınan kararla işçilerin özellikle ‘ikramiye’ olarak adlandırabileceğimiz ödemelerinde ve yıllık toplam maaşlarında yüzde 7’lik indirime gidileceği açıklandı.

Tabii bu kesinti yalnızca alt tabaka çalışanlarda değil, üst düzey yöneticiler için de geçerli olacak ve hatta onların ikramiyelerinden yapılacak olan kesinti yüzde 10 olarak belirlenmiş.

Sharp bu sayede finansal yılını 180 milyon euro’luk bir kârla kapatmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı 2 milyar dolarlık kredinin yanında ufak bir rakam gibi görünse de, kemer sıkma politikasında ne kadar ciddi olduklarını gözler önüne seriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s