Zuckerberg’den Facebook Phone Yorumu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bir dönem ortaya atılan Facebook Phone iddialarını daha önce yalanlamıştı. Şimdi ise konu ile ilgili geniş bir açıklama yaptı.

Facebook‘un patronu Mark Zuckerberg dönemimizin en önemli insanlarından biri olarak kabul ediliyor. Yarattığı Facebook çılgınlığı ile tümdünyayı saran ve bir anda ciddi anlamda ün ve para kazanan Zuckerberg, Facebook’un üreteceği bir akıllı telefonun kendileri için olabilecek en yanlış strateji olacağını belirtti.

Zuckerberg, TechCrunch Disrupt adlı bir teknoloji konferansında yaptığı röpörtajda şu sözleri sarfetti;

“Bir telefon ürettik diyelim. Hayır üretmiyoruz ama üretseydik muhtemelen10 milyon ile 20 milyon insana bu telefonu satabilirdik. Fakat bu bize pozitif anlamda bir nakit akışı sağlamazdı.”

“Sahip olduğumuz strateji, dünyadaki tüm teknoloji şirketlerinden (Apple gibi) oldukça farklı. Onlar kendi donanım ürünlerini ve sistemlerini üretirken biz tam tersi yöne doğru ilerlemeyi seçiyoruz.”

“Bizim oluşturmak istediğimiz sistem ise mobil platformlara yönelik ve yeryüzündeki her önemli cihazla derin bir entegrasyona sahip olacak.”

İşte Zuckerberg’in Facebook Phone hakkındaki düşünceleri bunlar. Kısacası Facebook’tan kesinlikle bir akıllı telefon üretilmeyeceğini artık biliyoruz.

:: Siz ne düşünüyorsunuz? Zuckerberg’in verdiği satış rakamları sizce gerçekleşebilir mi? Facebook bir akıllı telefon üretmeli mi?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s