PC’nizi yükseltmeden önce bunlara dikkat edin!

Bilgisayarınız için upgrade mi düşünüyorsunuz? Her şeyden önce bu 4 şeye dikkat edin!

Masaüstü bilgisayarınızı yükseltmek, onun ömrünü uzatabilir ve bunu zaman içinde sürekli tekrarlayarak onu ölümsüz kılabilirsiniz. Zira bilgisayarınızın içindeki hemen hemen her şey değiştirilebiliyor. 

Ancak bilgisayarlar karmaşıktır ve yükseltme sırasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yükseltme işine başlamadan önce başınıza sıklıkla gelebilecek sorunları incelemenizde fayda var. İşte bunlardan 4’ü:

Güç kaynağı: Masaüstü bilgisayarları, her biri güce ihtiyaç duyan çeşitli bileşenlere sahiptir. Bu bileşenlerin doğru girişlere sahip olması gereklidir ve PC’niz tam kapasite çalışırken güç yükünü kaldırabilmelidir. 

Masaüstü PC’lerde bazı güç bağlantıları aynı kalırken bazıları zaman içinde değişti. Bunların en son örneklerinden bir tanesi SATA ve PCI Express bağlantıları. 5 seneden eski bir PC’ye sahipseniz, bir SATA sabit diski veya PCI Express grafik kartını bir bağdaştırıcı olmadan kullanamayabilirsiniz. Yeni bir donanım satın almadan önce gerekli bağlantılara sahip olduğunuzdan emin olun.

Toplam güç gereksinimi de sorunlara yol açabilir. Burada en çok sorun oluşturan, grafik kartlarıdır. Yeni bir grafik kartı satın almadan önce kart üreticisinin sağladığı güç gereksinimlerini gözden geçirin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s